Kategorie

Regulamin sklepu

Sklep internetowy zamekcieszyn.pl/design-store jest prowadzony przez:


Zamek Cieszyn
NIP: 548-263-42-42, REGON: 241812688
Ul. Zamkowa 3 a,b,c, 43-400 Cieszyn
Tel: +48 33 8510821, wew. 17 e-mail: apietrzyk@zamekcieszyn.pl, jmalorny@zamekcieszyn.pl


Zamówienia


1. Sklep zamekcieszyn.pl/design-store prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet.

2. Zamówienia od Klientów przyjmowane są przez stronę internetową zamekcieszyn.pl/ 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Sprzedaż realizowana jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Realizacja zamówienia następuje w chwili dotarcia przelewu opłacającego zamówienie na konto sklepu.

4. W szczególnych przypadkach realizację zamówienia może poprzedzać prośba o jego potwierdzenie (przedstawiciel sklepu skontaktuje się w tej sprawie z Klientem za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie).

5. Przed złożeniem zamówienia należy się zalogować lub zarejestrować, jeżeli klient nie posiada jeszcze własnego konta.

6. Przez złożenie zamówienia, klient zawiera ze sklepem umowę kupna-sprzedaży. Złożenie zamówienia to właściwe wypełnienie i wysłanie przez Klienta formularza zamówienia, który znajduje się w sklepie zamekcieszyn.pl/design-store

7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem dostępności towaru w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku braku części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

8. Klient otrzymuje e-mailem wiadomość o przyjęciu zamówienia.

9. Czas realizacji zamówienia wynosi do 2 dni od daty otrzymania zapłaty. Czas realizacji jest to czas, który upływa od zaksięgowania wpłaty na koncie sklepu do chwili wysłania paczki ze sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze.

10. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

11. Wszystkie ceny towarów, które znajdują się w ofercie sklepu, wyrażone są w polskich złotych i są cenami brutto. Na życzenie Klienta sklep wystawia fakturę VAT.

 

Dostawa


1. Dostawa Towarów odbywa się pod adres wskazany przez Klienta w trakcie składania Zamówienia.

2. Wysłanie Zamówienia następuje w terminie do dwóch dni roboczych od momentu zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (dotyczy Zamówień z formą zapłaty z góry).

3. Dostawa zamówionych Towarów odbywa się – w zależności od wagi, wartości i wielkości Towaru - przesyłką pocztową poleconą priorytetową (Poczta Polska) lub kurierem (UPS/DHL). Towar może też zostać odebrany osobiście w sklepie stacjonarnym Zamku Cieszyn. W przypadku wyboru opcji odbioru osobistego w sklepie stacjonarnym, prosimy o kontakt z obsługą sklepu. Zamówiony towar jest do odbioru w sklepie stacjonarnym, gdzie oczekuje na odbiór przez okres 1 miesiąca od daty zakupu. Ewentualne koszty dostawy zostaną wskazane w czasie składania Zamówienia.
4. Do każdego zamówienia doliczany jest koszt transportu:
Przesyłka pocztowa polecona priorytetowa - 11 zł – dla przedmiotów o maksymalnej wartości zamówienia 200 zł i wadze do 1 kg i 13,5 zł – dla przedmiotów o maksymalnej wartości zamówienia 200 zł i wadze od 1 do 2 kg.
Przesyłki o wadze powyżej 2 kg lub/i wartości powyżej 200 zł będą wysyłane kurierem DHL/UPS w cenie 17 zł.


Forma płatności


1. Klient może wybrać następującą formę płatności za zamówione towary:

- przelewem bankowym na konto sklepu ING Banku Śląskiego
Płatność przelewem na konto:

Nr konta: 53 1050 1403 1000 0022 8888 9161
Zamek Cieszyn
Zamkowa 3 a,b,c,
43-400 Cieszyn


2. Płatności za złożone zamówienia należy dokonywać na konto bankowe sklepu przed zrealizowaniem zamówienia (przedpłata). Zamówienia, za które zapłata nie wpłynie na konto sklepu zamekcieszyn.pl/sklep w ciągu 10 dni od daty ich złożenia zostaną automatycznie anulowane.


Reklamacje produktów


1. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku użytkowania zakupionych w nim towarów.

2. Klient może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty dostarczenia towaru.

3. Warunkiem uznania zwrotu jest odesłanie produktu nieużywanego, nieuszkodzonego i w oryginalnym opakowaniu na adres siedziby sklepu wraz z oryginałem paragonu bądź kserokopią faktury VAT. Adres siedziby sklepu, to Zamek Cieszyn, ul. Zamkowa 3 c, 43-400 Cieszyn.

4. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Towar należy dostarczyć na swój koszt i na własne ryzyko. Zwrotowi nie podlegają koszty przesyłki.

5. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym rodzaj niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji zobowiązań Sklepu należy odesłać na adres Zamkowa 3 c, 43-400 Cieszyn na koszt Zamku Cieszyn, po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu +48 33 8510821, wew. 17 lub adresem email info@zamekcieszyn.pl. Informacje o procedurze zwrotu na koszt Zamku Cieszyn zostaną podane po kontakcie z obsługą sklepu. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 10 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki z reklamowanym produktem lub od momentu kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

6. Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje, gdy produkt został uszkodzony mechanicznie z przyczyn, za które Sklep nie ponosi odpowiedzialności, w szczególności wskutek nieprawidłowego jego używania. Ponadto zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera Klient powinien sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy taśmy są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkód oraz jak najszybciej skontaktować się z obsługą Sklepu (tel. +48 33 8510821, wew. 17). Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

7. Zwroty należy wysyłać w taki sam sposób, w jaki Towar był dostarczony. Jeżeli był dostarczony przesyłką pocztową poleconą priorytetową, to w ten sam sposób powinien być odesłany. Jeżeli był dostarczony kurierem to powinien być odesłany za pośrednictwem kuriera. Sklep nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.


Postanowienia końcowe

1. Sklep zastrzega sobie prawo wycofania z oferty poszczególnych pozycji oraz zmiany cen bez podania przyczyn.

2. Sklep zastrzega sobie prawo do przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian.

3. Sklep zastrzega sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość, co do rzetelności złożonego zamówienia.

4. Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania poszczególnych produktów ze sprzedaży bez podania przyczyn, a także do czasowego zamknięcia sklepu internetowego z powodów techniczno-organizacyjnych, bez odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe z tego tytułu.

5. Dane klientów podawane podczas składania zamówienia są przetwarzane wyłącznie dla potrzeb sklepu internetowego zamekcieszyn.pl/design-store, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. 133 z dnia 29 października 1997 roku poz. 833).

6. Klient rejestrując się wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w tym ich zbieranie i wykorzystywanie w celach wysyłkowych przez sklep Zamku Cieszyn stosownie do postanowień Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883 ze zm.).

7. Klient sklepu internetowego zamekcieszyn.pl/design-store ma prawo do wglądu, poprawienia oraz usunięcia swoich danych z bazy sklepu.

8. Sklep internetowy zamekcieszyn.pldesign-store zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. Zmiany wchodzą w życie po opublikowaniu ich na niniejszej stronie internetowej, w zakresie, w jakim jest to dopuszczalne przez obowiązujące przepisy.

9. Dla celów realizacji umowy zastosowanie ma prawo polskie.