Austrian Design Spirit
To prezentacja najlepszych austriackich rozwiązań projektowych z ostatnich lat.     

Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty to projekt współorganizowany przez designaustria oraz Creative Industry Styria. 

Wysoka jakość, innowacyjne koncepcje i doskonałe rozwiązania projektowe – to cechy łączące wszystkie prezentowane na wystawie prace. Jednym z najważniejszych kryteriów ich wyboru była też skuteczność w konkurowaniu na międzynarodowych rynkach. To szczególnie ważne dla podkreślenia znaczenia designu jako czynnika wzrostu gospodarczego.

Na wystawie można zobaczyć produkty i projekty, które w ostatnich latach zostały wyróżnione austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek przez zorientowane na design austriackie firmy. To również przegląd nagrodzonych książek i publikacji, uzupełniony o filmy, pokazujące narzędzia wykorzystywane do projektowania wizualnego. 

To wreszcie  innowacyjne koncepcje produktów autorstwa studentów Joanneum University of Applied Sciences w Graz, pokazujące możliwości pokolenia przyszłych  austriackich projektantów. Trzeba podkreślić, że w marcu 2011 Graz, który jest drugim co do wielkości miastem Austrii, został  mianowany przez UNESCO Miastem Designu, obok m.in.: Berlina, Buenos Aires, Seulu, Montrealu czy Szanghaju. 


Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty
27.04 – 10.06 Zamek Cieszyn, Oranżeria
Wernisaż: 27.04 godz. 17.00