Babski dizajn. Papier wszystko zniesie

Przetrwał prawie 2000 lat i wciąż potrafi zaskakiwać. Jak zdumiewający to materiał, jak papier wykorzystują projektantki, przekonają się uczestniczki "Babskiego dizajnu".  


W tym roku zapraszamy do pracowni papieru, gdzie:
Z Katarzyną Herman-Janiec  zrobimy biżuterię z … gazet, a najcierpliwsze uczestniczki wyplotą nawet koszyki. Z Magdaleną Paluch-Pasz zmienimy zwyczajne lampy w papierowe cuda.  Ewa Gołębiowska opowie, jak papier inspiruje projektantki. A jak smakuje papier? Dzięki Patrycji Walter zobaczymy pokaz drukowania na papierze, który można … zjeść. Będzie też okazja, żeby wymienić się książkami. Nie zapomnijmy przynieść te, które już przeczytałyśmy. A na deser… babeczki dla babeczek serwuje Willa Słoneczna

W tym wyjątkowym dniu prosimy dziadków i ojców, żeby zaopiekowali się dziećmi. Ale ponieważ świat nie jest doskonały, mamy mogą przyprowadzić ze sobą pociechy, na które czeka kącik zabaw.  

Babski dizajn. Papier wszystko zniesie 
Termin
: 9.03.14, godz. 15.00
Miejsce: sala konferencyjna Zamku Cieszyn
Zgłoszenia: awoszczynska@zamekcieszyn.pl, tel. 33 851 08 21 w. 53 
Wstęp: 35 zł
(wpłaty: ING Bank Śląski o/Wodzisław  53 1050 1403 1000 0022 8888 9161 z dopiskiem: Babski dizajn)
 Po raz pierwszy Zamek Cieszyn zaprosił na Babski dizajn  pięć lat temu. Na wystawie pokazaliśmy projekty "przodowniczek polskiego wzornictwa". Potem były: Babski dizajn – domowe "boginie"?, Babski dizajn. Waga ciężka oraz Babski dizajn. C'est la vie, a zeszłoroczna wystawa Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet była pokazywana nie tylko w Cieszynie, ale i w  Szwajcarii, w Muzeum Polskim w Rapperswil. Wciąż jesteśmy przekonani, że projekty dzielą się na dobre i złe, a nie kobiece i męskie! A Babski dizajn to pretekst, by pokazywać co robią kobiety-projektantki, oczywiście pokazywać najbardziej inspirujące projekty! 


Babski dizajn. Papier wszystko zniesie 
9.03.14, godz. 15.00
sala konferencyjna Zamku Cieszyn