Cyrano de Bergerac i Jedna noc na Karlštejně
Scena Polska i Czeska Teatru w Czeskim Cieszynie oraz Zamek Cieszyn zapraszają na plenerowe spektakle na Wzgórzu Zamkowym. 


Cyrano de Bergerac
Komedia Rostanda z 1897 roku opowiada o życiu długonosego Cyrana de Bergerac, doskonałego mówcy i szlachcica, którego bolączką był duży nos. Dlatego też nie odważył się wyznać swojego uczucia pięknej Roksanie, w której się zakochał. Zaczyna jednak pisać listy miłosne do dziewczyny w imieniu przystojnego barona Chrystiana. Kiedy w końcu, po wielu latach, prawda wychodzi na jaw, na szczęśliwe zakończenie jest już za późno. 

Jedna noc na Karlštejně 
To opowieść o Karolu IV i zamku Karlsztejn, w którym nie może przebywać żadna kobieta. Zakaz dotyczy nawet żony króla. Pewnej nocy wszystko się zmienia… "Jedna noc na Karlštejně" Jaroslava Vrchlickiego jest  związana z historią Teatru w Czeskim Cieszynie. Była pierwszą sztuką, pokazaną w październiku 1945  roku, w nowo założonym zawodowym teatrze w Czeskim Cieszynie. Oczywiście ta pokazywana obecnie inscenizacja różni się od tej powojennej. Jej autorzy: Petr Markov i Zdeněk Barták stowrzyki na motywach sztuki Vrchlickiego musical z zabawnymi dialogami i wpadającą w ucho muzyką, który po raz pierwszy zostanie pokazany na Wzgórzu Zamkowym. 

źródło: www.tdivadlo.cz  


Cyrano de Bergerac
5.06.15, godz. 21.00 
Wzgórze Zamkowe 

Jedna noc na Karlštejně
6.06.15, godz. 21.00 
Wzgórze Zamkowe 


Cyrano de Bergerac
5.06.15, godz. 21.00 
Wzgórze Zamkowe 

Jedna noc na Karlštejně
6.06.15, godz. 21.00 
Wzgórze Zamkowe 

Bilety: 100 Kč lub 15 zł 
Informacja Turystyczna Zamku Cieszyn, 

Teatr Cieszyński 
tel. +420 558 746 022
rezerwacja: www.tdivadlo.cz
lub scenapolska@tdivadlo.cz, 

bezpośrednio przed spektaklem  
na Wzgórzu Zamkowym 

Informacje:
www.tdivadlo.cz
info@tdivadlo.cz