Cyrano de Bergerac na Wzgórzu Zamkowym
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na spotkanie z bohaterem - błyskotliwym szlachcicem, którego bolączką był wyjątkowo długi nos. 
 


"W postaci stworzył Rostand jedyny w swoim rodzaju typ, reprezentujący prawdziwie francuskie, narodowe cechy. Choć jest utworem epigońskim, nie przynoszącym nowych, odkrywczych elementów twórczych, przyznać mu trzeba walory sceniczne, które zadecydowały o zawrotnej karierze tej komedii w teatrach całego świata".

Komedia Rostanda z 1897 roku opowiada o życiu długonosego Cyrana de Bergerac, doskonałego mówcy i szlachcica w każdym calu, który nie znosił najmniejszej aluzji na temat swego nosa. Zakochał się on w swej kuzynce, pięknej Roksanie, lecz świadomość mankamentu urody nie pozwoliła mu na wyznanie prawdziwych uczuć. Przystojny baron Chrystian, który zyskał względy Roksany, nie potrafił jednak mówić tak pięknie, jak Cyrano. Cyrano piszę więc miłosne listy do Roksany i uwodzi ją w imieniu Christiana. Aż do finału, kiedy w końcu, po wielu latach, prawda wychodzi na jaw, lecz na szczęśliwe zakończenie jest już za późno.
/www.tdivadlo.cz/

Spektakl w reżyserii Bogdana Kokotka, przekład tekstu: Joanna Walter. Premiera miała miejsce 28 maja 2011. 

Cyrano de Bergerac jest prezentowany w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Bez Granic". 

Cyrano de Bergerac 
Wzgórze Zamkowe
6.06.2014, godz. 21.30
 


Cyrano de Bergerac 
6.06.2014, godz. 21.00 
Wzgórze Zamkowe 

Bilety: 90 Kč lub 15 PLN 

Do nabycia:
w Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn
w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie: 
rezerwacja tel. +420 558 746 022 lub scenapolska@tdivadlo.cz. 

Bilety można kupić także bezpośrednio przed spektaklem na Wzgórzu Zamkowym