Pamiątka z Cieszyna
Co można znaleźć w Olzie? Okazuje się, że "prawdziwe skarby", które na dodatek stały się oryginalnymi pamiątkami z Cieszyna.   

"Małe fragmenty szkła i ceramiki jako śmieci do połowy XX wieku trafiały do Olzy. Przez kilkadziesiąt lat szlifowane przez wodę i kamienie nabrały archeologicznej szlachetności. Umieszczone w małej papierowej gablotce, stają się prezentem stworzonym z oryginalnej części Cieszyna i przypomnieniem nagannych praktyk sposobu pozbywania się śmieci. Jedocześnie przewrotnie, fragmenty szklanych i ceramicznych naczyń udowadniają swoją pozytywną cechę materiałów naturalnych" - można przeczytać na opakowaniu "Pamiątki z Cieszyna".

To kilkuletni syn ceramika Bogdana Kosaka zainspirował go, by przyjrzeć się "skarbom", które kryje rzeka. Tak zrodził się pomysł zorganizowania warsztatów dla podopiecznych O!Świetlicy. A znalezione przez nich, oszlifowane przez wodę i rzeczne kamienie, fragmenty ceramiki, elementy szklane i najróżniejsze znaleziska trafiły do specjalnych gablotek. Każda jest opisana, ma swój numer i jest wyjątkowa, bo nie ma dwóch identycznych. Jedną z "Pamiątek z Cieszyna" otrzymał prezydent Bronisław Komorowski, który gościł w Księgarni/Czytelni "Na Granicy".

Każdy, kto chce podarować komuś oryginalny upominek z Cieszyna i wesprzeć zbiórkę funduszy na wakacje dla dzieci z O!Świetlicy, powinien odwiedzić  Księgarnię/Czytelnie "Na Granicy" lub zamkowy sklep w Informacji Turystycznej.


Sklep i Informacja Turystyczna
Zamku Cieszyn
czynna codziennie: 9.00 – 17.00
tel. +48 33 8510821 wew. 14 
mgrala@zamekcieszyn.pl
mnowak@zamekcieszyn.pl