Scena Plenerowa
Zamek Cieszyn i Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zapraszają po wakacjach na spotkania teatralne na scenie plenerowej na Wzgórzu Zamkowym. 


W trzy wrześniowe piątki miłośnicy teatru będą mieli okazję spotkać... Makbeta, Ondraszka i Cyrano de Bergeraca.

Makbet
5.09.14, godz. 20.00 
Wzgórze Zamkowe 

Jeden z najsłynniejszych dramatów Williama Szekspira - sztuka o żądzy władzy, której nie można pogodzić z uczciwością i szlachetnością, o chorej miłości, która prowadzi do zbrodni, o utracie ludzkich uczuć i wyrzutach sumienia. "Makbet" to historia o ludzkich namiętnościach, dla których człowiek jest zdolny do przekroczenia wszelkich granic, także moralnych.


Ondraszek. Pan Łysej Góry 
12.09.14, godz. 20.00 
Wzgórze Zamkowe 

Każda epoka w inny sposób interpretuje historię, każdy ustrój inaczej przedstawia wersję minionych wydarzeń. Każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie na temat historii Ondraszka, ukształtowane na podstawie lektur lub zasłyszanych opowieści. Tym razem jego historię opowiadają: Renata Putzlacher - Tomáš Kočko - Bogdan Kokotek. Spektakl korzysta z dotychczasowych badań i legend o Ondraszku, z osobistych dociekań realizatorów, którzy zwiedzili miejsca, związane z bohaterem i dotarli do badań naukowych, dotyczących problematyki zbójnictwa w Karpatach.    

 

Cyrano de Bergerac -  SPEKTAKL ODWOŁANY!
26.09.14, godz. 19.00 
Wzgórze Zamkowe 

Komedia Rostanda z 1897 roku opowiada o życiu długonosego Cyrana de Bergerac, doskonałego mówcy i szlachcica w każdym calu, który nie znosił najmniejszej aluzji na temat swego nosa. Zakochał się on w swej kuzynce, pięknej Roksanie, lecz świadomość mankamentu urody nie pozwoliła mu na wyznanie prawdziwych uczuć. Przystojny baron Chrystian, który zyskał względy Roksany, nie potrafił jednak mówić tak pięknie, jak Cyrano. Cyrano piszę więc miłosne listy do Roksany i uwodzi ją w imieniu Christiana. Aż do finału, kiedy w końcu, po wielu latach, prawda wychodzi na jaw, lecz na szczęśliwe zakończenie jest już za późno.

 

źródło: www.tdivadlo.cz
 
 


Scena Plenerowa
Wzgórze Zamkowe:

Makbet
5.09.14, godz. 20.00

Ondraszek. Pan Łysej Góry
12.09.14, godz. 20.00

Cyrano de Bergerac
26.09.14, godz. 19.00
SPEKTAKL ODWOŁANY! 


Bilety: 90 Kč lub 15 zł 
Informacja Turystyczna Zamku Cieszyn, 

Teatr Cieszyński 
tel. +420 558 746 022
rezerwacja: www.tdivadlo.cz
lub scenapolska@tdivadlo.cz, 

bezpośrednio przed spektaklem  
na Wzgórzu Zamkowym