Wakacyjne warsztaty dla dzieci
"Mała Pracownia Rzemiosła - międzypokoleniowo”

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat do zamkowego świata rzemiosła. Introligatorstwo, snycerstwo, ceramika, wyplatanie i obróbka wełny to rzemiosła, które każdego dnia będziemy poznawać. Wspólnie będziemy tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Oprócz warsztatów, wybierzemy się też z przewodnikiem na tematyczne spacery po Wzgórzu Zamkowym.

▪️Terminy: 24-28 lipca 2023, 21-25 sierpnia 2023
▪️Godziny: 9.00-14.00 (w tym poczęstunek)
Wiek: 8-14
▪️Koszt: 45 zł za osobę na dzień
▪️Limit ilości osób na 1 dzień: 15 osób
▪️Zapisy: mrussek@zamekcieszyn.pl | +48 33 851 08 21 (wew.14)
▪️Miejsce: Zamek Cieszyn
▪️Miejsce zbiórki: przy różowym Jelonku

1. Makrama

2. Snycerka - Sonia Nowok
Magia zaklęta w drewnie!Odpowiednie narzędzia i kilka wprawnych ruchów wystarczy by z kawałka drewna powstała rzeźba. Tych kilka ruchów i trochę tajników poznamy na warsztatach.

3. Obróbka wełny - Agnieszka Macoszek
Od wełny do przędzy. Z niejednolitej masy owczego włosia do uporządkowanej przędzy droga wydaję się być łatwa i krótka, lecz po drodze nie można popełnić błędu. Na warsztatach dowiemy się jak z wydającej się nie do rozplątania wełny stworzyć rzeczy całkowicie użytkowe

4. Introligatorstwo - Introligatorzy z Muzeum Drukarstwa
Nie ocenia się książki po okładce. Piękna oprawa to tylko początek znajomości z książką. A co gdyby samemu zrobić oprawę oraz wnętrze notesu? Każdy uczestnik warsztatu z pewnością się o tym przekona.

5. Ceramika - Bożena i Hilary Damek
Ulepmy coś z gliny! Warsztaty z tworzenia ozdób ceramicznych. Pracą naszych rąk we współpracy z gliną powstaną istne cuda na co dzień i od święta.

Zapraszamy!