Zamek Cieszyn na Śląskim Pikniku Architektonicznym
W Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku spotkało się kilka pokoleń architektów oraz przedstawiciele uczelni artystycznych. Wszystko za  sprawą Pierwszego Śląskiego Pikniku Architektonicznego. Zamek Cieszyn też tam był, prezentując prace uczestników Letniej Szkoły Designu. 
W pikniku uczestniczyli twórcy projektów najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych, które powstały  na terenie chorzowskiego parku w latach 50 i 60 zeszłego stulecia. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania przez architektów z młodszego pokolenia ich koncepcji projektowania parków oraz innych otwartych przestrzeni publicznych. 

Odwiedzający halę Kapelusz i jego okolice mogli też zobaczyć powarsztatową wystawę  Letniej Szkoły Designu 2011, organizowanej przez Zamek Cieszyn w ramach projektu Design Silesia. Tegorocznym warsztatom przyświecało hasło: "Projektowanie (nie)boli - promocja designu". Część uczestników Letniej Szkoły Designu opracowała koncepcje promujące dobre projektowe w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku.  
Letnia Szkoła Designu była realizowana jest w ramach drugiej edycji projektu "Design Silesia", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest zgodny z zasadą równych szans, w tym równości kobiet i mężczyzn.