Warsztaty w fundacji "Być Razem"
Są już: choinki-świeczniki, świnki skarbonki i drzewka-puzzle. Mowa o projektach, reprezentujących markę  WellDone, a wytwarzanych przez osoby powracające na rynek pracy, w czym wspiera je cieszyńska Fundacja "Być Razem". Wspomniane przedmioty to efekt współpracy cieszyńskiej fundacji z ASP w Warszawie i Holon Institute of Technology z Izraela. Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza można było zrealizować projekt  "Od idei do obiektu, od obiektu do produktu". Grupa studentów stworzyła projekty przedmiotów, które mogłyby być wytwarzane w warsztatach "Być Razem". 
- To dosyć nowa myśl i nowa koncepcja łączenia designu z ekonomią społeczną, ale wszystkie osoby, które odwiedzają nasze stoiska na targach albo w inny sposób trafiają na nasze produkty są pod wrażeniem. Zachwyca ich to, że można połączyć fantastycznych młodych projektantów, ich wrażliwość i wyczucie estetyki z ludźmi, którzy do tej pory nie mieli okazji pracować z produktem dla nich zaprojektowanych i dzięki temu ich życie się przez to się zmienia – zauważa Laura Andrukiewicz, odpowiedzialna za sprzedaż, marketing i PR w fundacji "Być Razem".  
Wiele wskazuje na to, że marka WellDone wzbogaci się o nowe produkty, bo po raz drugi studenci podzielili się swoimi pomysłami podczas warsztatów, które odbyły się w Cieszynie. - Nie mówiliśmy studentom co mają zrobić, jedynie podpowiadaliśmy jak osiągnąć najlepszy efekt. Powstały świetne projekty, jestem zadowolony. Wiele z nich jest bardzo zabawnych, a ludzie lubią zabawne rzeczy. Trudno dzisiaj stworzyć coś oryginalnego, więc może spodobają się im projekty, które uczynią kogoś szczęśliwszymi – podsumował Gad Charny, projektant i wykładowca w Holon Institute of Technology.
Studenci stworzyli projekty m.in. wieszaków, systemu ramek do zdjęć,  karmników, zabawek, półki do przedpokoju, pudełek i schowków biurkowych. – Przed nimi jeszcze dużo pracy, bo muszą stworzyć prototypy i dopiero na tej podstawie będą wybierane produkty, które będą wytwarzane przez fundację – mówił Michał Stefanowski, projektant i wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.