• Zaprojektuj Święta

  W okresie świątecznych przygotowań zachęcamy do znalezienia chwili i wspólnego, rodzinnego spędzenia niedzieli z Zamkiem podczas "Zaprojektuj Święta". Nie zabraknie warsztatów pieczenia cieszyńskich ciasteczek i szycia karpi. Będzie też można włanoręcznie zaprojektować opakowania na upomniki i wypleść ozoby z wikliny. Poznamy również autorów najlepszych wypieków w Konkursie na cieszyńskie ciasteczka.

 • XII Konkurs na cieszyńskie ciasteczka

  Już po raz 12. Zamek Cieszyn organizuje jeden z najsłodszych konkursów - dla wszystskich tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez cieszyńskich ciasteczek. Do udziału zachęcamy nie tylko miłośników tradycyjnych wypieków, które tworzą według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mile widziani są także kulinarni eksperymentatorzy. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. 

 • Gospodarze. Cieszyńscy przedsiębiorcy w pierwszych latach Niepodległej

  Wystawa powstała, by zaznaczyć fakt, iż nie tylko lokalni politycy i przedstawiciele kultury mieli wpływ na dzieje regionu w ostatnim stuleciu, ale także tutejsi przedsiębiorcy, zakładający na terenie II RP swoje zakłady i fabryki. Mamy nadzieję, że ekspozycja stanie się pretekstem do  rozpoczęcia procesu przypominania i opisywania dziejów cieszyńskiej przedsiębiorczości.  

Design Store
Wydarzenia
 • GRUDZIEŃ

  12345678910111213141516171819202122232425262728293031