Noc Muzeów
Zamek Cieszyn to jedno z tych miejsc, które nie zasypiają w Noc Muzeów. 

25 maja zapraszamy na Wzgórze Zamkowe i do Zamku.
"Nocnemu" spotkaniu towarzyszy hasło: "Zaprojektuj światło". W kilku miejscach będzie można zobaczyć wyjątkowe lampy i inne świecące obiekty, pochodzące z zamkowej kolekcji, a także z wystawy "Rozświetlić kryzys!" - design światła w Polsce. Pokażemy lampy m.in. Darii Burlińskiej, Alicji Panasiewicz, Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, Agnieszki Lasoty, Kafti Design, Pani Jurek, puff buff.  

Będziemy nie tylko roświetlać mrok, ale obserwować z Wieży Piastowskiej gwiazdy, słuchać scholi Coram Deo w Rotundzie św. Mikołaja i uczyć się ceramiki raku - to wyjątkowa okazja, by zrobić własnoręcznie np. czarkę do herbaty.    


Program:
Od 19.00
Astronomowie na Wieży - obserwacja nieba przez teleskop. Miejsce: Wieża Piastowska

Od 19.00 
Co? Z czego? Do czego? - mini konkurs z nagrodami dla dzieci. Miejsce: Informacja Turystyczna Zamku Cieszyn

Od 19.00
Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty - wystawa prezentująca najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat. Miejsce: Oranżeria

19.00 - 23.00

Ogniem malowane -  warsztaty ceramiczne w technice raku czyli tworzenie ceramicznych naczyń wypalanych w "żywym" ogniu. Miejsce: zamkowy dziedziniec

20.00
Koncert scholi Coram Deo ze Skoczowa. Miejsce: Rotunda św. Mikołaja 

Można też złapać oddech w Herbaciarni Laja (ul. Zamkowa, 3b), gdzie od 19.00 rozpocznie się Noc Gier Planszowych przy Herbatce.  Na mała przerwę zaprasza też Klubokawiarnia Presso (ul. Zamkowa 3). W Noc Muzeów będą czynne do godz. 1.00.


Noc Muzeów to przedsięwzięcie na europejska skalę. Idea zrodziła w Berlinie w 1997 roku. Pomysł nocnego zwiedzania muzeów i innych obiektów kultury spodobał się, i z roku na rok przybywa miejsce, do których można zajrzeć nocą. W Polsce bierze w niej udział już kilkadziesiąt miast. Jednym z nich jest Cieszyn.


Pliki do pobrania