• XIV Konkurs na cieszyńskie ciasteczka

  Pomimo pandemii, wierzymy że nie zabraknie tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez cieszyńskich ciasteczek. Dlatego zapraszamy miłośników tradycyjnych wypieków do udziału w 14. edycji konkursu. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. 

 • Splatając wątki. Konteksty nowego rzemiosła

  Jakość, tradycja, rozwój osobisty, zrównoważony rozwój to najważniejsze konteksty, w których można rozpatrywać zjawisko nowego rzemiosła. Wystawa prezentuje obiekty, których autorami są nowi rzemieślnicy - osoby zafascynowane światem rzemiosła, ale działające poza cechami. 

 • Mała Pracownia Projektowania

  Jesienna edycja Małej Pracowni Projektowania stawia na materiały dostępne w domu lub znalezione podczas spaceru. Niestety zaplanowane warsztaty w formie stacjonarnej musieliśmy odwołać  ze względu na obostrzenia sanitarne. Nie rezygnujmy jednak z kreatywnego działania - zapraszamy do śledzenia strony i naszych propozycji.    

 • Zamknięcie zabytków

  Do 29 listopada Wieża Piastowska i Rotunda oraz Punkt Informacji Turystycznej i sklep są zamknięte dla odwiedzających z powodu wprowadzenia przez Rząd RP nowych obostrzeń sanitarnych.